741 DUNCAN RD SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3708-GL-424-25

$245 240
Assessed Value
$245 240
Market Value
Annual Tax
$220 240
Taxable Value
Ownership
OwnerWilson Donald
Mailing Address741 SE Duncan RD Palm Bay FL 32909
Property Details
Year Built2024
Living Area2 000 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$42 500
Building Value$202 740
Just (Market) Value$245 240
Assessed Value$245 240
Exemptions-$50 722
Taxable Value$220 240
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $300 000 01